Animasyon Tanıtım Filmi – Edu Medya
animasyon-tanitim-filmi

FİKİR/SENARYO AŞAMASI

Markanıza ya da size ait bir video fikriniz, senaryonuz var ise bu senaryo üzerinden çalışmalara başlanır. Eğer yoksa senaryo ekibimiz tarafından markanız ve rakipleriniz incelenerek markanıza en uygun video fikri bulunur ve fikir senaryolaştırılır. Eğer gerek duyulursa bu senaryo metni üzerinden bir seslendirme metni oluşturulur.

STORYBOARD ÇALIŞMASI

Senaryo süreci sona erdikten sonra storyboard yani animasyon sahnelerinin çizim aşamasına geçilir. Storyboard çalışması animasyonun yapımına başlanmadan önce ortaya çıkacak animasyon hakkında görsel bir fikrimizin olmasına yardımcı olur. Her ana sahnenin karakalem çizimleri, varsa karakterlerin çizimleri marka yetkilisine iletilir, seslendirme ve jingle sürecine geçilir.

SESLENDİRME ve JINGLE SÜRECİ

Düzenli olarak yaptığımız çalışmalarda ses sanatçılarının demo kayıtları marka yetkilisine iletilerek senaryoya en uygun ses aktörü belirlenir. Seslendirme metni okunur. Videoya en uygun müzik tarzı ve müzik belirlenerek seslendirme sanatçımızın sesi ile uyumlu hale getirilir.

CANLANDIRMA/ANİMASYON AŞAMASI

Tüm onay işlemlerinin ardından canlandırma aşamasına geçilir. Bu aşama çizim tabletleriyle ve bilgisayar programlarıyla hayal gücü birleştirilerek cut in – cut out, rigleme, modelleme, ışıklandırma, kaplama, pixilation, morphing, motion capture, render gibi işlemlerin bazılarının ya da tümünün kullanımıyla video ortaya çıkartılmış olur. Seslendirme metni ve müzikle birleştirme işlemiyle sonuca ulaşılır.

EduMedya'ya sorularınızı iletin!